2017 m. vasario 11 d., šeštadienis

Apie alkoholio žaląPastaruoju metu tenka daug bendrauti su kolegomis darbe ir neretai kalba pasisuka apie tai, kas ir kur ir kada gėrė vyną, alų, brendį, degtinę, pilstuką, naminukę ir pan. Pagalvojau, kad internete daug reklamos skirtos alkoholiui, bet mažokai informacijos apie alkoholio žalą. Kadangi pats gyvenu sveikai ir propaguoju sveiką gyvenimą be rūkymo ir alkoholio, nutariau šiek tiek apie tai pakalbėti. Visi sutartinai pritaria, kad besaikis alkoholio vartojimas yra žalingas, bet kokia gi toji žala? Taigi nutariau šiek tiek pasidomėti ir aptikau kelis įdomius faktus. 

Anot 2015 metais atlikto tyrimo apie alkoholio vartojimą, 86,4 % žmonių kurių amžius - 18 metų arba vyresni pripažino, kad gyvenime yra vartoję alkoholio; 70,1 % pranešė, kad alkoholio vartojo per pastaruosius metus, o 56 % jo gėrė per pastarąjį mėnesį. Anot to paties tyrimo rezultatų, 27 % 18 arba vyresnio amžiaus dalyvių pripažino, kad per pastarąjį mėnesį bent kartą gerokai padaugindavo alkoholio, o 7 % dalyvavo smarkiose išgertuvėse (iki žemės graibymo). 

Taigi matome, kad alkoholio vartojimas yra gana reikšminga mūsų visuomenės gyvenimo dalis. Daugelis sako, kad alkoholis padeda atsipalaiduoti, pralaužti ledus bendravime, pagaliau tiesiog geriau pasijausti, bet dažnai pamirštame, koks pavojus slypi alkoholio vartojime. Štai jums keli iškalbingi faktai, kurie kalba garsiau už bet kokį bandymą įrodyti alkoholio žalą. 


Amerikoje kasmet nuo alkoholio sukeltų ligų miršta vidutiniškai 88 tūkst. žmonių (62 000 vyrų ir 26 000 moterų). Alkoholis „užima“ ketvirtą vietą pagal sukeltą mirčių skaičių. 2014 metais dėl su alkoholio vartojimu susijusių eismo įvykių žuvo 9967 žmonės (31 % visų eismo įvykių). 

Smegenų ląstelės į alkoholį sureaguoja per šešias minutes  šiam patekus į žmogaus organizmą. Kodėl alkoholis taip greitai paveikia smegenis? Nes jis nėra suvirškinamas, o iškart patenka į kraują. Paskaičiuota, kad atsisakius alkoholio bei rūkalų, laikantis sveikos dietos ir gyvenant aktyvų gyvenimą būtų galima 30% sumažinti vėžinių susirgimų skaičių. Na ir dar vienas iškalbingas faktas muzikos mylėtojams. Ar žinojote, kad 31 %  roko žvaigždžių mirė nuo narkotikų arba alkoholio? 

Taigi, ką galima būtų pasakyti po štai tokios statistikos? Ogi tai, kad alkoholis yra pavojingas mūsų sveikatai. Rūkai – save žudai, geri – save nuodiji. Taip, sakyčiau, kad tai lėto poveikio nuodas. Jeigu retkarčiais arba dažnai vartojate alkoholio, tuomet vieną mėnesį ištvėrę be šio nuodo pagerintumėte kepenų veiklą ir be didelių pastangų sumažintumėte kraujo spaudimą. Negana to, būtų žengtas didelis žingsnis link rizikos susirgti kepenų liga arba diabetu sumažinimo. 


Alkoholis veikia visą žmogaus organizmą išskyrus inkstus. Didžiausia našta tenka kepenims, kasai, širdžiai, kraujagyslėms, plaučiams, smegenims, nervams, regai. Jeigu norite sužinoti daugiau apie žalą kepenims, skaitykite čia.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą